Ömerli Bölge Parkı’nın Temel Atma Töreni Yapıldı

Arnavutköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün yürütmekte olduğu ‘Ömerli Semt Parkı’ Temel Atma Töreni, İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık ve Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

(BASIN YAYIN 02 Nisan 2013)


Ömerli’nin çehresini değiştirecek olan proje için yapılan temel atma törenine vatandaşın ilgisi büyük oldu. Kültürel ve Sosyal anlamda Ömerli’ye büyük katkı sağlayacak olan proje’nin içerisinde Kafeterya, Restoran, Açık Hava Tiyatrosu, Futbol ve Basketbol Sahaları gibi sosyal alanlar yer alacağı biliniyor. ARGEM Türk Halk Müziği Grubu’nun müzik ziyafetinin ardından kürsüye davet edilen Arnavutköy Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı yaptığı konuşmada; ‘Ömerli, var olan sanayi kuruluşlarının yanında yeni açılmakta olan sanayi kuruluşları ile birlikte gelişen ve yeşil alanlarıyla göz dolduran nadide mahallelerimizden bir tanesidir. Yaptığımız çalışmalar neticesinde Ömerli’de ki bu geniş alanları aktif yeşil alanlara dönüştürmek için adım attık’ dedi. Ömerli’nin tarihine de değinen Baltacı, Balkan savaşları sırasında Ömerli’ye kurulan sahra hastanesinde görev yapan Hintli Müslümanlar hakkında; ‘Bizlere Birinci Dünya savaşı sırasında binlerce kilometre uzaktan gelerek, yardım elini uzatan Hindistanlı Müslümanların, Ömerli de büyük tarihi bir hatırası vardır. O dönem bu sahra hastanesine Hindistanlı Müslümanların başında Eyüp Sultan Hazretleri’nin de torunu olan Gazi Muhtar Ahmet Ensari de doktor olarak gelmiştir. Gönlümden geçeni söylemek gerekirse isterim ki, parka bu yardımsever Müslümanların başı olan Gazi Muhtar Ahmet Ensari’nin adını verelim’ dedi.

Baltacı’dan Vadi Park Müjdesi

Ömerli Semt Parkı’nın açılış törenin de konuşan Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı, Mustafa Kemal Paşa mahallesinde yapılacak olan Vadi Park Projesi’nin de müjdesini verdi. Nisan’ın 14’ünde temelleri atılacak olan Park’ın, 90 dönümlük bir araziye sahip olacağı ve Arnavutköy’ün en büyük park projesi olduğunu dile getiren Baltacı; ‘İlçemizin birçok köşesinde projelerimiz yükselmeye başlıyor. Hadımköy Kiptaş 1. Etabın orada 40 Bin m² ve Arnavutköy’ün hemen girişinde ki 100 m²’lik alana yapacağımız parklarında temellerini kısa sürede atacağız. Hepinize katılımlarınız için teşekkür ediyorum. Parkımızın tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum’ dedi.

Açılışın ardından basın mensuplarına konuşma yapan İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, İlçe’ye yapılması planlanan Kanal projesi hakkında; ‘Kanal İstanbul projesi tabi ki Arnavutköy’e farklı bir vizyon ve güzellik katacaktır. Sadece İlçeye ve İstanbul’a değil Türkiye açısından da önemli bir projedir. Yük gemilerinin rahatlıkla geçeceği bir boğaz oluşturulması memleketimiz açısından faydalı olacaktır’ dedi.

Güncelleme Tarihi : 03.04.2013

Haberler

 • Masal Kulesinde "Evet" Dediler

  Arnavutköy Belediyesi tarafından Kız Kulesi'nde gerçekleştirilen toplu nikah töreniyle 26 çift mutluluğa adım attı.

 • ArnavutköyYağlı Güreşleri Kırkpınar’ı Aratmadı

  Arnavutköy Belediyesi tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen Geleneksel Yağlı Güreş müsabakaları Tarihi Kırkpınar güreşlerini aratmadı.

 • Miniklerin Okulda İlk Günü

  2016- 2017 eğitim ve öğretim yılında okul öncesi, 1. sınıf ve 4. sınıf öğrencileri 'uyum süreci' kapsamında Arnavutköy Belediyesi, ilçede bulunan tüm ilkokullarda çeşitli etkinlikler düzenliyor. Yeni eğitim ve öğretim yılında okul öncesi, ilkokul 1. sınıfa ve ortaokul 4. sınıflara devam edecek öğrencilerin "okula uyum eğitimi" başladı.

 • Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Başladı

  Öğrenciler ve öğretmenler üç ay süren yaz tatilinin ardından 2016-2017 eğitim ve öğretim yılına, ilk zil sesi ile başladı. Yeni eğitim ve öğretim yılının ilk zili, Şeyh Şamil İlkokulu’nda Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın katıldığı törenle çaldı. Şeyh Şamil İlkokulu’nda düzenlenen tören; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 • Çocuklarımız Erkekliğe İlk Adımını Attı

  Arnavutköy Belediyesi bu yıl 5. sini düzenlediği Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni’nde, 400 sünnet çocuğu gönüllerince eğlendi.