Gönlümüz Bir, Soframız Bir

Arnavutköy Belediyesi’nin Karaburun, Yeniköy ve Baklalı’da kurduğu iftar sofrasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

   

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayının eski Ramazanlara yakışır bir atmosferde geçmesi için kapsamlı bir etkinlik programı hazırlayan Arnavutköy Belediyesi; mahallelerde kurulan açık hava iftar sofralarında hep birlikte oruçlar açılıyor. Bu çerçevede Arnavutköy Belediyesi’nin Karaburun, Yeniköy ve Baklalı’da kurduğu iftar sofrasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kurulan 3 farklı iftar sofrasında vatandaşlarla bir araya gelen Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı onlarla hasbihal etti.

“Ramazanın fevkalade güzellikleri var”

Ramazanın, birçok güzelliğinin olduğunu belirten Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, “Ramazanın sonlarına doğru yaklaşıyoruz. Ramazanın fevkalade güzellikleri var. Bunların içerisindeki en önemli güzelliklerinden biri bizleri böyle bir araya getirmesidir. Birliktelik ruhumuzun ihyasını sağlamasıdır” dedi. Başkan Haşim Baltacı vatandaşların yoğun katılımından dolayı memnuniyetini şu sözlerle anlattı: “Ramazan geldiğinde hepimiz evlerimizi, sofralarımızı dostlarımıza, akrabalarımıza açarız. Biz de bu ailenin bir bireyiz diyerek sizlere böyle bir imkânı sağlamayı arzu ettik. Sizler de katılarak burayı şenlendirdiniz. Allah, nice ramazanları sevdiklerimizle ve çocuklarımızla birlikte karşılamayı ve ihya edebilmeyi nasip etsin.”

Güncelleme Tarihi : 07.06.2018

Haberler

 • Metro İhalesinde Sona Gelindi

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Arnavutköylü vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Uysal, yıl sonuna kadar metro ihalesi tamamlanacak dedi.

 • 50 Yıllık Soruna Çözüm: İmar Barışı

  İmar Barışı ile 13 milyon konutun imar ve iskan sıkıntısı bitiyor. Düzenlemeye kısa sürede büyük ilgi gösteren Arnavutköylüler, başvurularını Arnavutköy Belediyesi’nde gerçekleştiriyor. Mevcut düzenleme sayesinde yaklaşık 50 yıldır devam eden soruna çözüm üretilmesi vatandaşları memnun etti.

 • Bayramlar Bir Arada Olunca Güzel

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, bayramın 1. günü vatandaşlarla ile bir araya geldi.

 • Arnavutköy’de Mahalle İftarları Sona Erdi

  Arnavutköy Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca gerçekleştirilen geleneksel mahalle iftarları programının bu yıl için sonuncusu gerçekleştirildi.

 • 3 Bin Öğrenci Boğazda İftar Yaptı

  Arnavutköy Belediyesi tarafından, liseden mezun olan öğrencilere iftar programı düzenlendi. Boğaz turu eşliğinde gerçekleştirilen iftar programına 3 bin öğrenci katıldı.