Yaşlılara Bayram Öncesi Tıraş Hizmeti

Arnavutköy Belediyesi Yaşlı ve Engelli Merkezi, sosyal bir projeye imza atarak 150 yaşlı ve engelli vatandaşı bayrama hazırlamak için tıraş etti.

    

Arnavutköy Belediyesi, İlçe Engelli Koordinasyon Merkezi ve İstanbul Erkek Berberler Odası’nın ortak yürüttüğü proje ile yaşlıların bayrama daha şık girmesi için etkinlik düzenlendi. Yapılan etkinliğe Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Kemal Aygenli, İlçe Engelli Koordinasyon Merkezi (EKM) Başkanı Suphi Yıldızhan ve İstanbul Erkek Berberler Odası (İSTESOB) Başkanı Şükrü Akyüz katıldı. Arnavutköy Belediyesi Yaşlı ve Engelli Merkezi (AYEM) tarafından düzenlenen etkinlikte 150 yaşlı ve engelli vatandaşın tıraş işlemi gerçekleştirildi. Arnavutköy Belediyesi Yaşlı ve Engelli Merkezi’nde hizmet alan vatandaşlar, Hadımköy Mesleki Eğitim Merkezi’nden gelen berberler tarafından tıraş edildi. Ayrıca belediye ekipleri evden çıkamayan ya da bakıma ihtiyaç duyan yaşlı vatandaşları da evlerinde ziyaret ederek onları orada tıraş etti.

“Bizim belediye olarak rutin yaptığımız bir faaliyet”

Etkinliğe katılan Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Kemal Aygenli, yaşlı ve engellilerin bakımlarının sürekli olarak yapıldığını belirterek şunları söyledi: “Bizim belediye olarak rutin yaptığımız bir faaliyet. Biz yaşlılarımızı evlerinde tıraşlarını yapıyoruz. Bakımlarını yapıyoruz. İhtiyaçlarını karşılıyoruz. Belediyemiz bu konuda gerçekten sahada hakim pozisyonda ve ayrıca insanların tüm bu ihtiyaçlarını giderecek ekibimiz de mevcut.”

Güncelleme Tarihi : 07.06.2018

Haberler

 • Metro İhalesinde Sona Gelindi

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Arnavutköylü vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Uysal, yıl sonuna kadar metro ihalesi tamamlanacak dedi.

 • 50 Yıllık Soruna Çözüm: İmar Barışı

  İmar Barışı ile 13 milyon konutun imar ve iskan sıkıntısı bitiyor. Düzenlemeye kısa sürede büyük ilgi gösteren Arnavutköylüler, başvurularını Arnavutköy Belediyesi’nde gerçekleştiriyor. Mevcut düzenleme sayesinde yaklaşık 50 yıldır devam eden soruna çözüm üretilmesi vatandaşları memnun etti.

 • Bayramlar Bir Arada Olunca Güzel

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, bayramın 1. günü vatandaşlarla ile bir araya geldi.

 • Arnavutköy’de Mahalle İftarları Sona Erdi

  Arnavutköy Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca gerçekleştirilen geleneksel mahalle iftarları programının bu yıl için sonuncusu gerçekleştirildi.

 • 3 Bin Öğrenci Boğazda İftar Yaptı

  Arnavutköy Belediyesi tarafından, liseden mezun olan öğrencilere iftar programı düzenlendi. Boğaz turu eşliğinde gerçekleştirilen iftar programına 3 bin öğrenci katıldı.