Zabıta Memurları Yemin Etti

Arnavutköy Belediyesi’nde 2017 yılı içerisinde ataması yapılan 22 zabıta memurunun asalet tasdik yemin töreni yapıldı.

Arnavutköy Belediyesi’de asli devlet memurluğuna atanan 22 zabıta memuru, Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcıları, Turgut Baran ve Mehmet Hakan Şişman katıldığı törenle yemin ederek resmen görevlerine başladı. Başkan Yardımcıları, Turgut Baran ve Mehmet Hakan Şişman, yeni memurlara başarılar dileyerek kutladılar.

Asli memur olma haklarını tescil ettirerek pekiştirdiler

Arnavutköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde aday memur olarak görev yapan zabıtalar, yapılan yemin töreni ile asli memur oldular. Bu süre içinde görevlerini eksiksiz yapan aday memurlar, Arnavutköy Belediyesi Zabıta Müdürü Resul Ekrem Baltacı’nın başkanlığında gerçekleştirilen yemin töreniyle, kazandıkları asli memur olma haklarını tescil ettirerek pekiştirdiler.

Adaylar yemin ederek asil memur olma haklarını kazandılar

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na, Atatürk İnkılap ve İlkeleri’ne, Anayasa’da ifadesi bulunan Türk Milliyetçiliğine sadakatle bağlı kalacaklarına, Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarını, milletin hizmetinde olarak tarafsız ve eşitlik ilkelerine bağlı kalarak uygulayacaklarına, Türk Milleti’nin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyip koruyarak bunları geliştirmek için çalışacaklarına ve İnsan haklarına ve Anayasa’nın temel ilkelerine dayanan milli, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarını bilerek bunları davranış halinde dönüştüreceklerine yemin eden adaylar, böylece asil memur olma haklarını kazandılar.

 

Güncelleme Tarihi : 01.06.2018

Haberler

 • Metro İhalesinde Sona Gelindi

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Arnavutköylü vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Uysal, yıl sonuna kadar metro ihalesi tamamlanacak dedi.

 • 50 Yıllık Soruna Çözüm: İmar Barışı

  İmar Barışı ile 13 milyon konutun imar ve iskan sıkıntısı bitiyor. Düzenlemeye kısa sürede büyük ilgi gösteren Arnavutköylüler, başvurularını Arnavutköy Belediyesi’nde gerçekleştiriyor. Mevcut düzenleme sayesinde yaklaşık 50 yıldır devam eden soruna çözüm üretilmesi vatandaşları memnun etti.

 • Bayramlar Bir Arada Olunca Güzel

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, bayramın 1. günü vatandaşlarla ile bir araya geldi.

 • Arnavutköy’de Mahalle İftarları Sona Erdi

  Arnavutköy Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca gerçekleştirilen geleneksel mahalle iftarları programının bu yıl için sonuncusu gerçekleştirildi.

 • 3 Bin Öğrenci Boğazda İftar Yaptı

  Arnavutköy Belediyesi tarafından, liseden mezun olan öğrencilere iftar programı düzenlendi. Boğaz turu eşliğinde gerçekleştirilen iftar programına 3 bin öğrenci katıldı.