3’üncü Sınıflara Yetenek Taraması Yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak projesi olan "Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi" Arnavutköy’de gerçekleştirildi.

   

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile hayata geçirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında Arnavutköy’de toplam bin 522 öğrenci test edildi. İlçede bulunan 21 ilkokulun 3’üncü sınıfında okuyan öğrencilerin; boy-kilo, oturma yüksekliği, kulaç uzunluğu, esneklik, dikey sıçrama, çeviklik, sağlık topu fırlatma, pençe kuvveti, 20 metre sürat koşusu başlıklarında değerlendirilerek uygun spor branşlarına yönlendirilmesi hedefleniyor.

Bin 522 öğrencisi testten geçirildi

Proje kapsamında Arnavutköy Belediyesi ve Arnavutköy Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından, Piri Reis İlkokulu Spor Salonu’nda bir dizi sportif aktivite yaptırılan; Piri Reis İlkokulu, Toki Taşoluk İlkokulu, Suatlar İlkokulu, İBB Yıldırım Beyazıt İlkokulu, Yeniden Diriliş İlkokulu, Özel Aksa İlkokulu, Alp İlkokulu, Cemal Reşit Rey İlkokulu, Mimar Sinan İlkokulu, Taşoluk İlkokulu, Aşık Veysel İlkokulu, Malazgirt İlkokulu, Ahmet Yesevi İlkokulu, Boğazköy İlkokulu, Hadımköy İlkokulu, Şeyh Şamil İlkokulu, Sabri Akın İlkokulu, İBB Evliya Çelebi İlkokulu, Arnavutköy İlkokulu, Ayazma İlkokulu ve Mehmet Zeki Obdan İlkokulu’ndan bin 522, 3'üncü sınıf öğrencisi testten geçirilerek uygun spor branşlarına yönlendirildi.

 

Güncelleme Tarihi : 01.06.2018

Haberler

 • Metro İhalesinde Sona Gelindi

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Arnavutköylü vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Uysal, yıl sonuna kadar metro ihalesi tamamlanacak dedi.

 • 50 Yıllık Soruna Çözüm: İmar Barışı

  İmar Barışı ile 13 milyon konutun imar ve iskan sıkıntısı bitiyor. Düzenlemeye kısa sürede büyük ilgi gösteren Arnavutköylüler, başvurularını Arnavutköy Belediyesi’nde gerçekleştiriyor. Mevcut düzenleme sayesinde yaklaşık 50 yıldır devam eden soruna çözüm üretilmesi vatandaşları memnun etti.

 • Bayramlar Bir Arada Olunca Güzel

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, bayramın 1. günü vatandaşlarla ile bir araya geldi.

 • Arnavutköy’de Mahalle İftarları Sona Erdi

  Arnavutköy Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca gerçekleştirilen geleneksel mahalle iftarları programının bu yıl için sonuncusu gerçekleştirildi.

 • 3 Bin Öğrenci Boğazda İftar Yaptı

  Arnavutköy Belediyesi tarafından, liseden mezun olan öğrencilere iftar programı düzenlendi. Boğaz turu eşliğinde gerçekleştirilen iftar programına 3 bin öğrenci katıldı.