Yaz Spor Okulu Kayıtları Başladı

Arnavutköy Belediyesi çocuklar için 10 branşta, engelli vatandaşlar için 6 branşta ücretsiz Yaz Spor Okulu açıyor. Mart Ayının son haftası başlayacak olan,  Yaz Spor Okulu’nun kayıtları başladı.

Basın Yayın Servisi (01 Mart 2012)


Arnavutköy Belediyesi’nin spora verdiği önemin bir göstergesi olan ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak kalmalarını, spora yönelmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen Yaz Spor Okulları açılıyor. Özellikle spor alanında yapılan çalışmaların en önemlisi uzman hocalar tarafından gençlerin fiziksel ve ruhsal gelişimine katkı sağlayacak branşlarda verilen eğitim başı çekiyor.

10 branşta faaliyet gösterecek Yaz Spor okulları, Mart Ayının sonunda başlayarak Temmuz Ayının son haftasında bitecek. Jimnastik branşında 5-15 yaş arası çocuklara eğitim verilirken; futbol, voleybol, basketbol, yüzme, tekvando, halk oyunları, güreş, okçuluk ve masa tenisi branşlarında ise 6-15 yaş gurubu çocuklara eğitim verilecek.

Engelli Spor Okulu

Arnavutköy Belediyesi bir ilki gerçekleştirerek, yaz spor okullarında engelli vatandaşlara da eğitim verecek. Engelli branş uzmanı hocalardan eğitim alacak vatandaşlar, Psikolojik Danışmanlardan da destek görecek. Yaş sınırlamasının olmadığı branşlarda engelli vatandaşlar; futbol, basketbol, yüzme, halk oyunları,   beceri koordinasyon ve masa tenisi alanlarında eğitim alacaklar.

Başvurular İçin 19 Mart Son Tarih

Arnavutköy Belediyesi Yaz Spor okullarına başvuru adresleri; Arnavutköy Hasan Doğan Stadı ve Hadımköy Spor Kompleksi. Bilgi için belediyenin (0212) 597 04 64 numaralı hattı bu konuda yardımcı oluyor.

Başvurular için adaylardan; 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, yüzme branşı için Hepatit B ve tam idrar tahlili, kayıt formundaki belgeler, sağlık raporu,  ikametgâh evrakları isteniyor. Engelli vatandaşlar için; özür durumu ve engel derecesini gösteren rapor istenmekte.

 

BİLGİ İÇİN : 0 212 597 04 64

BAŞVURU MERKEZLERİ : Arnavutköy Hasan Doğan Stadı , Hadımköy Spor Kompleksi

SON BAŞVURU TARİHİ : 19.03.2012

 

 


Güncelleme Tarihi : 05.03.2012

Haberler

 • Çanakkale Geçilmez

  18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü’nün 100. yılı etkinlikleri, Arnavutköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

 • “Arnavutköy Belediyesi 1. Kitap Fuarı” Vatandaşlar ile...

  Arnavutköy Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen kitap fuarı, kapılarını vatandaşlara açtı.

 • Eller Şehitler İçin Semaya Kalktı

  18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü’nün 100. yıl dönemi nedeniyle; Hadımköy Şehitliği’ne Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından çelenk sunuldu. 


 • Yaşlılar Moral Günü

  Arnavutköy Belediyesi, hizmet verdiği yaşlı ve engelli vatandaşlara moral günü düzenledi. Yaşlılar Haftası nedeniyle düzenlenen moral gününde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fasıl Gurubu da konser verdi.

 • Kültür Etkinlikleri Devam Ediyor

  Arnavutköy Belediyesi düzenlediği kültür etkinlikleri kapsamında Türk Halk Müziği Sanatçısı Taner Can’ı vatandaşlarla buluşturdu.