32 Mahalle ve 8 Köyde İftar Verildi

Sokak iftarlarının yeni adresi; M. Kemal Paşa Mahallesi ve Boyalık köyü oldu. İftar yemeğine katılan Arnavutköy Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı; 11 ayın Sulatanı Ramazan ayının son günlerine gelindiğini, şimdiden tüm vatandaşlarımın kadir gecesini kutlarım dedi.

 

Basın Yayın Servisi (26 Ağustos2010)

 

Geçtiğimiz Salı günü; Taşoluk TOKİ, Çarşamba günü; Sazlıbosna ve Hacımaşlı Köy’ü dün ise; M.Kemal Paşa Mahallesinde ve Boyalık Köy’ünde, Arnavutköy Belediyesi tarafından binlerce kişiye sokakta İftar yemeği verildi.

 

İftar yemeklerine; Arnavutköy Belediye Başkanı A.Haşim Baltacı, Ak Parti Milletvekili Mehmet Muş ve Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Melik Genç yanı sıra 2 de Kenyalı misafir katıldı.

  

 

 

Her Gün Farklı Mahallede İftar Yapıldı

 

Her gün farklı bir mahallede yapılan sokak iftarları, Ramazan ayının bitmesi ile son buluyor. Ramazan ayı boyunca sokakta iftar yapan Arnavutköy halkı, Arnavutköy Belediyesinin düzenlemiş olduğu sokak iftarlarından memnun kaldı.

 

 

Birliktelik ve Beraberlik Mesajı

 

Ramazan ayının gereklerini yerine getirmeyi amaçladıklarını söyleyen Belediye Başkanı Haşim Baltacı; her iftar sonrası yaptığı konuşmada birliktelik ve beraberlik mesajı verdi. Başkan Haşim Baltacı; Ramazan ayı süresince, iftar vesilesiyle bir araya geldiğimizi, akrabalarımızı, komşularımızı bu vesileyle gördüğümüzü ifade ederek, yılda bir kerede olsa beraber iftar yapma mutluluğu içerisinde olduğunu belirtti. Ramazan ayında insanların yokluk ve sıkıntı içinde yaşadığını söyleyen Başkan Baltacı; bu ayda insanların sıkıntılarını az da olsa anlaşılması gerektiğini, iftar sonralarında yaptığı konuşmada dikkat çekti. Ramazan ayı boyunca tüm sokak iftarlarına katılmaya çalışan Başkan Baltacı; iftar öncesinde vatandaşlarla tek tek tokalaşıp kısa sohbetler etti.

 

 

Sokak İftarları Hedefine Ulaştı

 

 

Sokak iftarları Arnavutköylüler tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Arnavutköy Belediyesi tarafından düzenlenen sokak iftarları; bugün Arnavutköy KİPTAŞ, yarın; Ömerli KİPTAŞ ve Boyalık Köyü, Pazar günü ise; Boğazköy Mahallesi ve Karaburun Köyünde yapılıp, 32 mahalle ve 8 köyde iftar yapma amacına ulaşmış olacak.

Güncelleme Tarihi : 09.02.2018

Haberler

 • Oyuncak Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oldu

  Kanserojen madde içeren Çin ve Uzak Doğu oyuncakları yerine çocuklara yerli oyuncağı sevdirmek amacıyla düzenlenen Tarihi İstanbul Oyuncakları Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

 • Arnavutköy’de Öğrenciler Sporla Eğlendi

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen çocuk şenliğinde çocuklar kıyasıya yarıştı.

 • Arnavutköy’de 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

  Arnavutköy Mimar Sinan İlkokulu’nda gerçekleştirilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında gösterilerini sergileyen öğrenciler, velilerden ve öğretmenlerinden alkış aldı

 • Makamlar Yarının Büyüklerine Devredildi

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98’inci yıl dönümünde Sabri Akın İlkokulu öğrencileri, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı'yı ziyaret ettiler.

 • Çocuklar Su Festivali’nde Doyasıya Eğlendi

  Arnavutköy Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Su Sporları Festivali gerçekleştirdi. Festivalde hünerlerini sergileyen çocuklar doyasıya eğlendi.