32 Mahalle ve 8 Köyde İftar Verildi

Sokak iftarlarının yeni adresi; M. Kemal Paşa Mahallesi ve Boyalık köyü oldu. İftar yemeğine katılan Arnavutköy Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı; 11 ayın Sulatanı Ramazan ayının son günlerine gelindiğini, şimdiden tüm vatandaşlarımın kadir gecesini kutlarım dedi.

Basın Yayın Servisi (26 Ağustos2010)

Geçtiğimiz Salı günü; Taşoluk TOKİ, Çarşamba günü; Sazlıbosna ve Hacımaşlı Köy’ü dün ise; M.Kemal Paşa Mahallesinde ve Boyalık Köy’ünde, Arnavutköy Belediyesi tarafından binlerce kişiye sokakta İftar yemeği verildi.

İftar yemeklerine; Arnavutköy Belediye Başkanı A.Haşim Baltacı, Ak Parti Milletvekili Mehmet Muş ve Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Melik Genç yanı sıra 2 de Kenyalı misafir katıldı.

  

Her Gün Farklı Mahallede İftar Yapıldı

Her gün farklı bir mahallede yapılan sokak iftarları, Ramazan ayının bitmesi ile son buluyor. Ramazan ayı boyunca sokakta iftar yapan Arnavutköy halkı, Arnavutköy Belediyesinin düzenlemiş olduğu sokak iftarlarından memnun kaldı.

Birliktelik ve Beraberlik Mesajı

Ramazan ayının gereklerini yerine getirmeyi amaçladıklarını söyleyen Belediye Başkanı Haşim Baltacı; her iftar sonrası yaptığı konuşmada birliktelik ve beraberlik mesajı verdi. Başkan Haşim Baltacı; Ramazan ayı süresince, iftar vesilesiyle bir araya geldiğimizi, akrabalarımızı, komşularımızı bu vesileyle gördüğümüzü ifade ederek, yılda bir kerede olsa beraber iftar yapma mutluluğu içerisinde olduğunu belirtti. Ramazan ayında insanların yokluk ve sıkıntı içinde yaşadığını söyleyen Başkan Baltacı; bu ayda insanların sıkıntılarını az da olsa anlaşılması gerektiğini, iftar sonralarında yaptığı konuşmada dikkat çekti. Ramazan ayı boyunca tüm sokak iftarlarına katılmaya çalışan Başkan Baltacı; iftar öncesinde vatandaşlarla tek tek tokalaşıp kısa sohbetler etti.

Sokak İftarları Hedefine Ulaştı

Sokak iftarları Arnavutköylüler tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Arnavutköy Belediyesi tarafından düzenlenen sokak iftarları; bugün Arnavutköy KİPTAŞ, yarın; Ömerli KİPTAŞ ve Boyalık Köyü, Pazar günü ise; Boğazköy Mahallesi ve Karaburun Köyünde yapılıp, 32 mahalle ve 8 köyde iftar yapma amacına ulaşmış olacak.

Güncelleme Tarihi : 26.08.2011

Haberler

 • Başkan Baltacı Muhtarlar İle Bir Araya Geldi

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek, muhtarların sorunlarını dinledi.

 • 400 Kişilik Karate Antrenmanı

  Arnavutköy Belediyesi tarafından açılan karate eğitim kursu, tüm hızıyla sürüyor.

 • Tüm Önlemler Alındı

  Arnavutköy Belediyesi, meteorolojiden gelen muhtemel kar yağışı ve buzlanma uyarısının ardından, vatandaşların mağdur edilmemesi için tüm tedbirleri aldı.

 • Görgüden Uzak Olmak Bizi Nereye Götürür ?

  Aile Okulu II Eğitimi’nin son programında, Kadın Kültür ve Sanat Merkezi Koordinatörü-İletişim Uzmanı Leyla GÖK "Adab- Muaşeret" adlı seminer verdi.

 • Aile Ve Çocuk İlişkisi

  Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nde, Aile Okulu II Programı’nın 3. seminerinde Psikolog Elçin Demiroğlu tarafından "Aile ve Çocuk İlişkisi" konusu anlatıldı.